Antykoncepcja

iStock_000003658870XSmallW dzisiejszych czasach – kiedy panuje wszechobecny kryzys finansowy i zagubiła się gdzieś w społeczeństwie taka potrzeba – niewiele osób decyduje się na posiadanie dzieci. Jeśli już to dopiero wtedy, gdy odpowiednio wypracowana pozycja materialna pozwoli na spokojne zapewnienie dziecku bytu na odpowiednim poziomie. Nikt jednak, a zwłaszcza młodzi ludzi, nie chcą z tego powodu zrezygnować z seksu, który jest jednym z najważniejszych elementów w życiu każdego człowieka. Kto się z tego powodu cieszy? Nie kto inny, jak producenci środków antykoncepcyjnych, którzy na kryzys finansowy narzekać z pewnością nie mogą.Sposobów na zabezpieczenie się przed niechcianą ciążą (ale także przed chorobami przenoszonymi droga płciową) jest bardzo wiele i tak naprawdę każdy może je dostosować do własnych potrzeb i upodobań. Zdecydowanie najpopularniejszą metodą antykoncepcyjną są prezerwatywy, które charakteryzują się dużą skutecznością w unikaniu ciąży, a także praktycznie całkowicie eliminują ryzyko zarażenia się chorobą od innej osoby. Minusem używania prezerwatyw jest z pewnością mniejsza przyjemność – głównie dla mężczyzny, ale dla kobiety również – z kontaktu seksualnego. Niestety, ale tak to działa – coś za coś. Bezpieczeństwo kosztem przyjemności. Można jednak spróbować innej formy antykoncepcji.

Popularną forma zabezpieczenia są także tabletki antykoncepcyjne zażywane przez kobietę. Efektem ich zażywania jest nie występowanie damskiej owulacji, a także wydzielenie przez pochwę specjalnego śluzu, który nie przepuszcza plemników. Tabletki zawierają jednak hormony, a poprzez ich zażywanie kobieta może spodziewać się występowania środków ubocznych takich, jak np. zwiększenie wagi ciała, nagłe zmiany nastroju, a także obniżenie libido, czyli potrzeb seksualnych. Niestety, sytuacja jest podobna, jak w przypadku prezerwatyw – coś za coś.

Istnieje jeszcze wiele innych metod, które są w stanie zapewnić bezpieczeństwo w trakcie seksu. Można stosować stosunek przerywany, można stosować różne wkładki domaciczne, a w skrajnych przypadkach niektórzy decydują się na całkowitą sterylizację, co zabiera możliwość posiadania dzieci na zawsze. Wybór jest jednak tak szeroki, że każdy jest w stanie wybrać coś dla siebie i swojej partnerki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>