Damsko-męska potencja

iStock_000004071655XSmallKobiety dojrzałe płciowo mogą zaobserwować u siebie wahania potencji i jest to zupełnie normalne, warunkowane cyklem miesięczny. Jest to ściśle związane z poziomem hormonów w organizmie ( estrogenów czy progesteronu) Estrogeny odpowiadają za popęd seksualny, ale i nawilżanie pochwy, dzięki czemu stosunek jest przyjemny i satysfakcjonujący dla kobiety. Najwyższy poziom tych hormonów występuje tuż przed tym jak rozpoczyna się owulacja czyli jajeczkowanie. Z kolei progesteron, który między innymi odpowiada za utrzymanie ciąży, osiąga najwyższe stężenie kilka dni po owulacji. Ten hormon obniża libido u kobiet. Dlatego też przed okresem kobieta może nie mieć osoby na seks.

Od czego zależy nasza sprawność seksualna? Zarówno u kobiet jak i u mężczyzn jest ona powiązana ściśle z naszym stanem zdrowia. Gdy jesteśmy młodzi, wysportowani, nie żyjemy w stresie mamy większą ochotę na współżycie. Wtedy też mamy najwyższe libido, któremu towarzyszy wysoka potencja. Istotny jest również stan układu krążenia czyli serca i naczyń krwionośnych czyli żył i tętnic. Tak naprawdę to serce pompując krew odpowiada o odpowiednie ukrwienie genitaliów u mężczyzn. To ma również wpływ nie tylko na możliwość współżycia, ale satysfakcji i przyjemności jaką ono przynosi.

O czym może świadczyć wysoka potencja u mężczyzn?

To regularne pojawianie się erekcji. Wyróżnić tu należy tą, która pojawia się rano, ale i tej warunkowanej bodźcami. Mogą to być elementy wpływające na wzrok, słuch, dotyk, ale i fantazje erotyczne. Tacy mężczyźni nie mają problemów z uprawianiem satysfakcjonujący ich seksem , któremu towarzyszy wytryska nasienia w odpowiednim czasie.

Jak się okazuje osoby, które przeszły zawał serca, cierpią na miażdżycę czy też przeżyły udar mózgu mają problem z ukrwieniem genitaliów. Jednym ze skutków takich sytuacji jest znaczne obniżenie odczuwania wszelkich bodźców erotycznych. U kobiet obniża się nawilżenie pochwy, a u mężczyzn niemożliwym staje się uzyskanie pełnego zwodu czy wytrysku. Jednym ze skutków jest również obniżenie twardości prącia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>