Potencja u kobiet

Kopia iStock_000007293799XSmallOchota na seks u kobiet jest zmienna. Oprócz tego, że zależy od cyklu miesięcznego i hormonów to jest również zależna od diety i samopoczucia. Jeśli kobieta jest wypoczęta, dobrze się odżywia, jej dieta jest bogata w składniki odżywcze to wykazuje się również zdecydowanie większą aktywnością seksualną. Na popęd seksualny wpływa również stres, jeśli jest go za dużo w naszym życiu zmniejsza on poziom naszego libido. Najwyższy występuje u kobiet, które są zakochane i czują się wspierane przez swoich partnerów – to wzmaga ochotę na współżycie.

Co wpływa na obniżenie potencji u kobiet?

To przede wszystkim menopauza i długotrwałe stosowanie doustnej antykoncepcji – te dwa elementy bardzo negatywnie wpływają na popęd seksualny u pań. Ma to ogromny związek z hormonami. Taka sytuacja może również wpłynąć na zmniejszenie erotycznych fantazji, ale zmniejszyć do zera ochotę na seks. Stan, który wiąże się ze znacznym obniżeniem libido zwany jest oziębłością płciową, co ma również związek z małym ukrwieniem genitaliów. Konsekwencją uprawiania miłości bez pełnej satysfakcji jest postępująca frustracja. Jest też powodem zniechęcenia do współżycia. Takie objawy nie służą związkom i często prowadzą po prostu do rozstania.

Co może poprawić kobiecą potencje?

Zalecane są przede wszystkim terapię lekami, które sprawiają, że poprawia się ukrwienie narządu rodnego kobiety. Taki specyfików na rynku farmaceutycznym jest coraz więcej. Nie można jednak zawierzać temu, że dzięki nim diametralnie zmieni się nasze życie seksualne. Działanie leku musi być stymulowane poprzez pobudzanie ciała również w naturalny sposób. Powinniśmy dbać o nasze życie seksualne. Jak dowodzą naukowcy regularne współżycie wpływa na dobry sen. Osoby uprawiające miłość mają mniejsze problemy z zasypianiem, szczególnie po przeżytym orgazmie. Seks również wpływa na spalanie kalorii. Z wyliczeń wynika, że podczas namiętnego pocałunku spalamy 20 kalorii, gra wstępna to już 50 spalonych kalorii. Sam seks może nas odchudzić o od 100 do 300 kalorii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>