Problemy z libido

iStock_000015100780SmallLibido – rzecz, którą wszyscy pewnie chcieliby mieć na najwyższym możliwym poziomie. Niestety, często dzieje się tak, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, że niskie libido powoduje niesnaski w związku (zwłaszcza, gdy u partnera jest ono na wysokim poziomie), a w konsekwencji może doprowadzić nawet do zakończenia związku. Zacznijmy jednak od tego czym to libido w ogóle jest? Według definicji Wikipedii libido to: „psychiczna reprezentacja pobudzenia pochodzącego z wnętrza organizmu, mająca na celu zaspokojenie potrzeb seksualnych. Stanowi ona czynniki motywacyjne, uwarunkowane biologiczną strukturą organizmu, powodujące formy zachowania, których celem jest zaspokojenie potrzeb. Według Hansa Giesego popęd seksualny to wybiórczy stan gotowości na przyjęcie partnera w zakresie jego płciowości.” Upraszczając, poziom libido odpowiada za to, jak bardzo i jak często chce nam się uprawiać seks.

Wiele osób ma jednak problem z niskim libido i nie potrafi sobie z tym poradzić. Co więc trzeba zrobić, żeby sobie z nim poradzić? Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę z tego, że czynnikiem odpowiedzialnym za jego obniżenie może być wiele różnych rzeczy. Warto więc przemyśleć tę sytuację i dojść do wniosku, co może stać za takim stanem rzeczy w naszym konkretnym przypadku. Gdy już nam się to uda, rozwiązanie problemu powinno być łatwe. Jakie są więc naturalne sposoby na to, by zwiększyć sobie libido? Przede wszystkim zdrowy duch i zdrowe ciało – trzeba więc dbać o własną kondycję fizyczną i psychiczną. Za obniżonym libido może przecież stać np. nasz problem z nadwagą czy ogólnie słabą kondycją fizyczną. Poprawa tego powinna zwiększyć też libido. Warto więc regularnie ćwiczyć, zdrowo się odżywiać, a jeśli jesteśmy palaczami, to także rzucić palenie. Innymi sposobami są np. afrodyzjaki, które pomagają rozbudzić zmysły oraz alkohol, który przed wszystkim zwiększa odwagę, ale także libido. Kolejnym wyjściem może być rozluźniający masaż, który pozwoli zbliżyć się partnerom do siebie, a także rozmowa, która pozwoli na dokładne wyrażenie swoich oczekiwań, dzięki czemu może udać się zwiększyć libido.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>