Seks oralny

iStock_000007329925XSmallSeks oralny należy do jednych z najbardziej podniecających i sprawiających największą przyjemność. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć na czym seks oralny polega – mówiąc w skrócie jest to pieszczenie narządów płciowych partnera lub partnerki za pomocą ust i języka. Co jest bardzo ciekawe, a może nie wszyscy o tym wiedzą, seks oralny ma różne nazwy w zależności od tego, kto jest obiektem takich seksualnych doznań. Stąd też sytuacja, w której mężczyzna wykonuje czynności pobudzające narządy płciowe kobiety nazywana jest „cunnilingus”, natomiast, gdy sytuacja wygląda odwrotnie i to mężczyzna jest pieszczony ustami przez kobietę, to wtedy mówimy o „fellatio”. No, ale przecież nie nazwy są w tym przypadku najważniejsze :)

Różne osoby w różny sposób pochodzą do seksu oralnego – dla jednych może to być całkowicie wystarczający element seksualny, dzięki któremu osiągają pełne spełnienie i udaje im się osiągnąć orgazm, dla innych może on być jedynie elementem gry wstępnej, która prowadzi do bardziej klasycznych odmian seksu, natomiast dla niektórych może być absolutnie nieakceptowaną formą seksu, czy to ze względów higienicznych, czy to z powodu osobistych przekonań. Powszechnie wiadomo, że zdecydowanie bardziej chętni uprawianiu seksu oralnego są mężczyźni, a może to wynikać z wielu czynników. Przede wszystkim wielu facetów ceni sobie taki rodzaj pieszczot jako najprzyjemniejsze i najbardziej ich podniecające – giętkość języka kobiety może bowiem przeprowadzić doskonałą stymulację męskich narządów płciowych, co zapewnia niezapomniane wrażenia. Nie ma też sensu ukrywać, że w takiej sytuacji facet „nie musi się męczyć” (od czasu do czasu można tak do tego podejść, choć oczywiście należy się później partnerce zrewanżować) i z radością może oczekiwać osiągnięcia orgazmu. Inaczej sytuacja wygląda u wielu kobiet – duża część z nich ma problem z dopuszczeniem mężczyzny do własnych narządów płciowych, a może to wynikać z obawy np. o ich zapach, smak czy wygląd i na to, w jaki sposób na takie zbliżenie ustami zareaguje mężczyzna. Część kobiet ma także problem z pieszczeniem mężczyzny za pomocą ust, a to dlatego, że na samą myśl o tym, że miałyby wziąć do ust męskie przyrodzenie robi im się niedobrze, nie mówiąc już o możliwości wytrysku, który wystąpi w ustach kobiety. Dla części z nich nie stanowi to żadnego problemu, dla innych jest rzeczą nie do przyjęcia. Trzeba to zrozumieć.

Nie należy więc narzucać partnerowi konieczności uprawiania seksu oralnego, bo nie każdemu musi on odpowiadać. Najlepszym wyjściem jest szczera rozmowa, przedstawienie swoich oczekiwań i poglądów na ten temat – tylko w taki sposób może udać się namówić drugą stronę na małe oralne co nieco, nawet gdy początkowo była nie do końca do tego przekonana. Nie uda nam się za to na pewno tego zrobić zmuszaniem.

Incoming search terms:

  • Seksualni seks

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>